Βράβευση μαθητή του σχολείου μας – μέλους της Ελληνικής Εθνικής Ομάδας Ολυμπιάδας Ρομποτικής

Θερμά συγχαρητήρια στον μαθητή της Α΄ Λυκείου του σχολείου μας Δημήτρη Κουρουκαφόπουλο, ο οποίος βραβεύτηκε από την Υπουργό Παιδείας σε εκδήλωση που έλαβε χώρα στην αίθουσα εκδηλώσεων «Ζακλίν ντε Ρομιγί» του Υπουργείου Παιδείας, την Τρίτη 15 Φεβρουαρίου 2022, μαζί με τους μαθητές και μαθήτριες που στελεχώνουν την Ελληνική Εθνική Ομάδα Ρομποτικής FIRST® Global Challenge Team Greece, η οποία κέρδισε τρία μετάλλια στην Ολυμπιάδα Ρομποτικής FIRST® GLOBAL Challenge Discover and Recover 2021. Η Υπουργός Παιδείας και Θρησκευμάτων έκανε την απονομή για το Χάλκινο Μετάλλιο και την κατάκτηση της 3ης θέσης στη γενική κατάταξη και τόνισε, πως παρά την πανδημία και τις αντικειμενικές δυσκολίες της εποχής, «καταφέρατε να συνεργαστείτε, αλλά και να βραβευτείτε».

Δημήτρη, είμαστε πολύ περήφανοι για σένα!