ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ «Λοκαντιέρα» του Κάρλο Γκολντόνι

.Την Κυριακή 10 Απριλίου 2022, στο θέατρο Ολύμπιον, ο Όμιλος Θεάτρου του σχολείου έπαιξε τη « Λοκαντιέρα» του Κάρλο Γκολντόνι, στο πλαίσιο του 1ου Φεστιβάλ Εφηβικού Θεάτρου, σε σκηνοθεσία Μαριαλένας Στεργίου, με υπεύθυνες καθηγήτριες την κ. Α. Μπιτσάνη και την κ. Τ. Βαφειάδου. Κωμικές καταστάσεις, χορός, τραγούδι, γέλιο έδωσαν μεγάλη χαρά στους θεατές που απόλαυσαν επίσης το ταλέντο, το κέφι, τη ζωντάνια και την ευρηματικότητα των ηθοποιών-μαθητών/μαθητριών μας.

Στις 10 Μαΐου δόθηκαν δύο ακόμη θεατρικές παραστάσεις από τον ´Ομιλο Θεάτρου του σχολείου, του έργου Λοκαντιέρα του Κάρλο Γκολντόνι , στο θέατρο Αμαλία, πρωινή για μαθητές/μαθήτριες σχολείων και βραδινή για γονείς/κηδεμόνες, με ελεύθερη είσοδο. Διάχυτη ήταν η χαρά, ο ενθουσιασμός και τα θετικά συναισθήματα από το κοινό, ενώ οι νεαροί/ές ηθοποιοί ενθουσίασαν με το ταλέντο, την ευρηματικότητα και την αφοσίωσή τους.